wed: 09:00 - 20:00; next sunday (27.09): non-trading day pl

Festiwal Food Trucków

News date: 23 September 2019

W dniach 27-29 października 2019 na parkingu Galerii Atrium Gama w Radomiu przy ul. Mireckiego 14,odbędzie się festiwal Foodtrucków czyli samochodów serwujących jedzenie.

 

W ramach zlotu będzie można spróbować kulinarnych przysmaków z różnych stron świata. Podczas 3 dniowego pikniku będzie można kulinarnie przenieść się do Ameryki, Hiszpanii, Szkocji, Tajlandii, Meksyku, Włoch.

 

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano strefę zabaw.

 

Z roku na rok food trucki cieszą się coraz większą popularnością. Szacuje się, że w całej Polsce działa nawet kilkaset restauracji na kółkach, a wciąż przybywają kolejne. Moda na samochody przystosowane do przygotowywania i wydawania posiłków przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Koncept mobilnej gastronomii narodził się 1866 roku, a w 1974 roku na ulicach Los Angeles  pojawiła się pierwsza na świecie objazdowa restauracja.

 

Kto jeszcze nie próbował jedzenia z food trucku, będzie miał okazję to zrobić w ostatni październikowy weekend. Do radomskiego centrum zjadą restauracje na kółkach, oferujące prawdziwą mozaikę kuchni i smaków, z wielu zakątków świata.